Reklama

Tradycja w ofensywie

Tradycja w ofensywie

01.07.2008
Czyta się kilka minut
Chcemy Mszy łacińskiej w każdej parafii - zapowiada kard. Dario Castillon Hoyos, przewodniczący watykańskiej komisji "Ecclesia Dei", troszczącej się o zwolenników przedsoborowej liturgii.
T

To zupełnie nowy kurs polityki Watykanu. "Ojciec Święty nie wychodzi naprzeciw jedynie pewnym grupom, które potrzebują liturgii trydenckiej, ale chce, aby każdy poznał tę drogę celebrowania Eucharystii" - mówił kard. Hoyos podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, nie zostawiając żadnego pola do domysłów. Dał też do zrozumienia, że do wprowadzenia starej liturgii do parafialnych grafików nie jest bynajmniej konieczne zapotrzebowanie wiernych: "Ludzie nie pytają o nią, bo jej nie znają".

Ofensywa

Na mocy przygotowywanego właśnie przez komisję "Ecclesia Dei" dokumentu, liturgii przedsoborowej mają nauczać seminaria duchowne. "Tygodnik Powszechny" zdołał ustalić w kurii rzymskiej, że nie będzie on jednak nakazywał rektorom seminariów wprowadzenia takich kursów, na co liczyli tradycjonaliści. Na razie zdecydowanie do tego zachęci...

15863

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]