Reklama

Tischner od A do Z!

Tischner od A do Z!

24.05.2013
Czyta się kilka minut
Najpiękniejsze wspomnienia o księdzu Józefie Tischnerze
Fot. Anna Pietuszko / FOTORZEPA / FORUM

„Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem” – mawiał o sobie.
Konkursowe wspomnienia o ks. Józefie Tischnerze pokazały, jak wiele twarzy miał ten wyjątkowy człowiek. Wybitny myśliciel, duszpasterz i publicysta, a przede wszystkim po prostu „Józek z Łopusznej” zjednywał sobie wszystkich ogromnym poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. Co więcej, wciąż przyciąga nowych, młodych ludzi, którzy czytają jego książki i pod ich wpływem inaczej patrzą na otaczający świat.
Konkurs został ogłoszony przez Wydawnictwo Znak i „Tygodnik Powszechny” w związku z premierą książki „Rekolekcje paryskie”. Przez miesiąc jego trwania do wydawnictwa spłynęło kilkadziesiąt tekstów, rysunków i zdjęć, wszystkie szczere i wzruszające. Prace zostały podzielone na dwie kategorie: wspomnień z rzeczywistych spotkań z...

1872

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]