Reklama

Tajemnica R.D.

Tajemnica R.D.

11.05.2007
Czyta się kilka minut
Rafał Dutkiewicz /fot. M. Poloch
R

Rafał pojawił się w naszym domu i w naszych sercach jako narzeczony Ani. Ania współtworzyła Arcybiskupi Komitet Charytatywny, słynną wrocławską "Czwórkę", która powstała w kilkanaście dni po ogłoszeniu stanu wojennego i pomogła przetrwać wielu internowanym, uwięzionym, wyrzuconym z pracy, ukrywającym się działaczom podziemnej "Solidarności", a także nam, którzyśmy w niej pracowali. W ponurych latach osiemdziesiątych przywróciła naszemu życiu sens i blask.

Rafał przyszedł więc do nas któregoś dnia jako nieznajomy, przystojny, bardzo wysoki młody człowiek z krótko przystrzyżonym wąsikiem (po latach go zgolił, co mnie bardzo zmartwiło) - a wyszedł po paru godzinach jako bliski, serdeczny przyjaciel. Jeździliśmy odtąd we czworo na różne wyprawy, spędzaliśmy weekendy w naszym domku pod górą Ślężą i przegadywaliśmy setki godzin.

Potem był Komitet...

3255

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]