Reklama

Szkoda, ale jaka?

Szkoda, ale jaka?

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Były minister skarbu został zatrzymany przez prokuraturę, a następnie wypuszczony za wysoką kaucją. Zarzucono mu, że od marca do listopada 1999 r. działał na szkodę interesu publicznego. Tego typu afery zdarzały się w różnych krajach, zawsze jednak kiedy prokuratura decydowała się na zatrzymanie funkcjonariusza państwowego tak wysokiej rangi przedstawiane były mocne dowody przemawiające za zarzutami. Tym razem tak się nie stało: rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku Krzysztof Trynka, czyli urzędnik dość niskiej rangi, powiedział kilka banałów, powołując się na znany od roku raport sejmowej komisji śledczej. Oznacza to, że możliwości są dwie. Prokuratura ma dowody na poparcie oskarżenia, ale z jakichś nieznanych powodów je skrywa. W tym przypadku opinia publiczna będzie z niecierpliwością czekać, aż owe nieznane powody przestaną mieć znaczenie. Jeżeli jednak czekać będzie długo, a dowody nie będą przedstawione, znaczyć to będzie, że ich nie ma, a zatrzymanie Emila Wąsacza wpisze się w ciąg spraw Romana Kluski i Andrzeja Modrzejewskiego. To zaś nie tylko nie wpłynie dobrze na wizerunek prokuratury jako organu niezależnego politycznie, ale każe się zastanowić, czy słowa znajdujące się w nazwie rządzącej partii są przez jej przywódców dobrze rozumiane.
T

Tak czy owak, ktoś okaże się winnym działania na szkodę interesu publicznego.

82

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]