Reklama

Szczęście własne, porażka tego, co wspólne

Szczęście własne, porażka tego, co wspólne

01.06.2014
Czyta się kilka minut
Krzysztof Szczerski, profesor UJ, poseł na Sejm: Polacy mają poczucie indywidualnego sukcesu i zbiorowej porażki.
J

Jest ona widoczna wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przestrzenią wspólną – czyli np. w obszarze dostępu do dobrej oświaty czy ochrony zdrowia. Różnorodność interesów prowadzi do konfrontacji, a nie kooperacji, a sukces jednych wiąże się z koniecznością porażki innych. To m.in. dlatego Polska potrzebuje silnej strategii, która torowałaby drogę do współpracy różnych grup społecznych, wyznaczania wspólnych celów i dążenia do zbiorowego sukcesu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]