Reklama

Świecki na Synod

Świecki na Synod

30.08.2021
Czyta się kilka minut
Przedstawicielem Kościoła w Polsce na rozpoczęcie procesu synodu o synodalności będzie człowiek świecki – prof. Aleksander Bańka. Mianował go przewodniczący KEP, abp. Stanisław Gądecki.
EPISKOPAT.PL
R

Rozpoczęcie procesu synodalnego będzie wydarzeniem symbolicznym – konkretna praca i rozstrzygnięcia przyjdą później. Symboliczny jest też skład przedstawicieli. Europę reprezentować będzie trzech biskupów i siedmioro świeckich – co zostało ustalone przez organizatorów synodu.

W polskim kontekście znamienny jest jednak wybór konkretnej osoby. Prof. Bańka jest ważną postacią ruchu Nowej Ewangelizacji, jednym z liderów Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, prowadzącego m.in. gromadzące tłumy charyzmatyczne Tyskie Wieczory Uwielbienia. Jednocześnie jest filozofem i teologiem oraz publicystą. Jego teksty można uznać za jeden z bardziej pogłębionych, samodzielnych i rozsądnych głosów polskiego środowiska charyzmatycznego. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Teolog i filozof, publicysta, bloger, redaktor działu „Wiara”. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Filozofii Boga i Religii w Akademii Ignatianum w Krakowie. Członek Krakowskiej Grupy...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]