Reklama

Świat narażony

Świat narażony

08.10.2007
Czyta się kilka minut
Nazwa "Tydzień Miłosierdzia jest myląca. Przypomina "Dzień bez palenia. Przez 24 godziny można bez palenia wytrzymać. Dzień, tydzień, a co potem?.
"

"Kościół nie może zaniedbać posługi miłości, tak jak nie może zaniedbać Sakramentów i Słowa" - napisał w "Deus Caritas est" Benedykt XVI. To jest swego rodzaju definicja Kościoła. Jeśli w jakiejś parafii są wspaniałe kazania, jeśli jest pięknie zorganizowana liturgia, a nie ma posługi miłości ("we wspólnocie wierzących nie może być takiej formy ubóstwa, by komuś odmówiono dóbr koniecznych do godnego życia" - także Benedykt XVI), to nie odpowiada ona definicji Kościoła. Nie do pomyślenia jest sytuacja, by w jakiejś parafii zaniedbano sprawowania sakramentów, albo taka, w której ksiądz nie czytałby Pisma i nie głosił kazań. Czy nie do pomyślenia jest parafia, w której są ludzie niemający warunków do godnego życia?

To nie jest pytanie na jeden tydzień.

***

Także słowo "miłosierdzie" nie budzi dobrych skojarzeń....

5778

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]