Reklama

Stare meble

Stare meble

15.12.2006
Czyta się kilka minut
Meble, które przetrwały w jednej rodzinie kilka pokoleń, górują nad nowoczesnymi meblami tak jak wytrawny causeur, obdarzony w dodatku pięknym głosem, góruje nad niemową. Zwłaszcza meble "z wnętrzem", służące do przechowywania czegoś. Więc masywne, albo leciutkie, zwieńczone galeryjką biurka, w których gromadziły się zapiski, dokumenty i listy z różnych epok. Więc stoliczki-niciaki pełne przegródek i skrytek. Więc komódki i szyfoniery, przechowujące gałganki i akcesoria zmieniającej się mody. Wszystkie one coś szepcą, wtrącają się dyskretnie, coś opowiadają. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi, teraz słucham coraz uważniej.
N

Najważniejszy jest fotel, w którym już wielokrotnie zmieniano obicia. W nim spędzała ostatnie miesiące życia moja Mama. Siadam głęboko, opieram głowę o wysokie oparcie, kładę ręce na poręczach - i już jestem gotowa do rozmowy...

Podobni

Żołnierz stopniowo wykańczany przez "falę", staruszka w domu opieki okradana i maltretowana przez personel, paromiesięczne dziecko skatowane przez konkubenta mamy, albo tatę, który wypił i był w złym humorze, uczeń, który nie mógł wytrzymać okrucieństwa kolegów. Pozornie są zupełnie różni, ale jest coś bardzo istotnego, co ich łączy: są słabi i nie umieją się bronić.

W naszym supernowoczesnym, nieubłaganym świecie są bez szans.

Zmiana

Wycisza się powoli medialno-emocjonalny zgiełk, towarzyszący wyborom samorządowym. Niby niewiele...

949

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]