Reklama

Stany Zamknięte Ameryki

Stany Zamknięte Ameryki

30.01.2017
Czyta się kilka minut
Prezydent Donald Trump zakazał wjazdu na terytorium USA obywatelom siedmiu państw, w większości muzułmańskich, oraz uchodźcom.
Z

Zakazy mają obowiązywać, odpowiednio, 90 i 120 dni; dla uchodźców z Syrii – bezterminowo. W jednym z tweetów Trump wspomniał o chrześcijanach zabijanych na Bliskim Wschodzie, pominął jednak islamskie ofiary terroru i prześladowań. Decyzja i postawa prezydenta wywołała falę protestów w USA i za granicą; potępili je również chrześcijańscy, żydowscy i muzułmańscy liderzy religijni.

Gotowość przyjęcia uchodźców zatrzymanych na lotniskach w USA ogłosiła tymczasem Kanada. „Różnorodność jest naszą siłą” – powiedział premier Justin Trudeau, dodając, że uciekinierzy mogą tu liczyć na gościnność „niezależnie od wyznania”. Atak na meczet w Québecu, stolicy kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie, premier uznał za „zamach terrorystyczny wymierzony w muzułmanów”. Zginęło w nim co najmniej sześć osób. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]