Reklama

Stan zastany

Stan zastany

25.09.2007
Czyta się kilka minut
Rzeczywistość już nie skrzeczy. Rzeczy­wistość porykuje, skanduje, na krótką metę śmieszy i tumani, na długą przestrasza. Rzeczywistość wyczyszczona z Tego Sejmu jest tożsama z nową, taką samą rzeczywistością Następnego Sejmu. Podniecenie sejmowych szabelek przełoży się na gorączkowy stan frekwencji wyborczej, czyli około trzydzieści osiem i dziewięć. Kolejne kolektywne akty wyborcze Narodu będą coraz mniej rozgorączkowane i za lat parę osiągną zdrowe trzydzieści sześć i sześć. Polska demokracja będzie zdrowa jak rydz.
O

O-SZUST, O-SZUST!

Obrady Tego Sejmu są, niestety, jawne na zewnątrz, więc fotogenicznie wyjdą w reklamowych spotach. Ustęp trzeci - ustawowe dwie trzecie. Wniosek formalny w jakimkolwiek zakresie. Proszę się wstrzymać i przyjąć do Wiadomości. Prognoza pogody: dwieście osiemdziesiąt i ma rację. On to wie, tamten tego nie wie, cieszy się, śmiechu zażywa, grzać ławę przestał, rozgrzewa się w zamian, wzdłuż bocznej linii sondaży do władzy truchta niedoczekanie. Nie wyklucza, że zostanie.

DO-NALD-TUSK!

Maski i grymaski. Rzut kostką stuścienną. Pozorna dekapitacja kapitana. Kapitan zej­dzie ostatni. On to wie, tamten tego nie wie. Skrócenie kadencji o brak głowy. Szkoda, że Państwo to widzą. Podniesienie ręki przy jednoczesnym wykorzystaniu urządzenia. Pewnie Państwo teraz rykną śmiechem.

PEW-NIE-PAŃ-STWO-TERAZ-RYK-NĄ...

912

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]