Reklama

Spotkanie wykluczających z wykluczonymi

Spotkanie wykluczających z wykluczonymi

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Ubóstwo to 604 zł zasiłku socjalnego i stwierdzona niezdolność do pracy.
A

A poza tym masło za siedem złotych, miska podstawiana pod kran podczas porannego mycia zębów, żeby zaoszczędzoną wodę wykorzystać do mycia się wieczorem, pół krupniku w barze mlecznym, chwilówka, dług, komornik. Albo pustostan, zniszczona altanka działkowa, wygrzebane z miejskich popielniczek pety, kradzież, tłumiący samotność alkohol, więzienie, dziesięcio­osobowy pokój w schronisku, papier z miejskiej toalety wykorzystywany jako podpaska. O solidarność z ubogimi i potrzebującymi zaapelował abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych archidiecezji krakowskiej w związku z obchodami I Światowego Dnia Ubogich, które potrwają w Krakowie aż tydzień: od 14 do 19 listopada. W bazylice mariackiej odbędą się rekolekcje, a w Namiocie Spotkania na Małym Rynku ci, którzy na co dzień nie dostrzegają wykluczonych, będą mogli z nimi porozmawiać. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]