Reklama

Specjalizacja w Szlachetnej Paczce

Specjalizacja w Szlachetnej Paczce

11.02.2019
Czyta się kilka minut
Walne zgromadzenie Stowarzyszenia Wiosna, prowadzącego m.in. Szlachetną Paczkę, niespodziewanie odwołało prezes Joannę Sadzik i powołało na jej miejsce ks. Grzegorza Babiarza.
M

Media ujawniły, że wyboru prezesa dokonali ludzie związani z ks. Jackiem Stryczkiem, pomysłodawcą Szlachetnej Paczki, który w październiku 2018 r. musiał się podać do dymisji. Pracownicy odczytali tę zmianę jako jego zemstę za oskarżenia o mobbing i wystosowali dramatyczny list do walnego zgromadzenia. Nowy prezes w wypowiedziach medialnych nie potrafi tej sytuacji wytłumaczyć.

Jaki komunikat w ten sposób został wysłany do opinii publicznej? Okazuje się, że sprawująca w Wiośnie najwyższą władzę anonimowa grupa członków walnego zgromadzenia w każdej chwili może zaważyć na funkcjonowaniu stowarzyszenia, nie tłumacząc się z niczego i dzięki swojej anonimowości publicznie za nic nie odpowiadając. Joanna Sadzik została odwołana, choć przeprowadziła z sukcesem firmę przez kryzys (Wiosna utrzymała skalę pomocy oraz zaangażowanie wolontariuszy i darczyńców na dotychczasowym poziomie).

Ksiądz Babiarz na pytanie, na ile istotne będzie to, że prezes stowarzyszenia jest księdzem, odpowiedział, że uważa się za specjalistę od rozumienia Ewangelii. „Jest to pewną gwarancją, że owe wartości będą w naszej działalności na pierwszym planie” – odpowiedział „Gościowi Niedzielnemu”. Świecki prezes nie daje zatem – zdaniem ks. Babiarza – takich gwarancji. Kłopot w tym, że jest to argument czysto klerykalny i w dodatku mało szlachetny. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]