Reklama

Sobie winne

Sobie winne

18.12.2005
Czyta się kilka minut
Nie chodzi o Moskwę. W ogóle nie chodzi o żaden inny świat, inne miasto, inne życie. Każde będzie piekłem i udręką, dopóki nie odważymy się być szczerzy wobec siebie.
T

Trzy siostry w spektaklu Krystiana Lupy nie są ofiarami losu. Mogą być jedynie ofiarami samych siebie. Tak zobaczyli je widzowie American Repertory Theatre w Bostonie.

To pierwsza reżyseria Lupy w USA. Teatr, w którym pracował, ma mocną pozycję w Ameryce. Położony jest w dzielnicy Cambridge, nieopodal Uniwersytetu Harvarda. Pracował w nim wielokrotnie Andrei Serban, a także Robert Wilson. Ten ostatni w dużej mierze “zaraził" pozostałych reżyserów, takie bowiem wrażenie sprawiają fotografie z przedstawień wywieszone we foyer. Są wilsonopodobne, bo zdjęcie z inscenizacji Wilsona jest tam tylko jedno.

Lupa znakomicie odnalazł się w tym teatrze. Nawiązał dobre porozumienie z aktorami, którzy postarali się wejść w tryb pracy, jakiego wymaga reżyser, by osiągnąć swój styl spektaklu. To właściwie nieprawdopodobne, że udało się odtworzyć ten...

8387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]