Reklama

Smoleńsk: co powinno być bezsporne

Smoleńsk: co powinno być bezsporne

01.04.2013
Czyta się kilka minut
1

1. PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ZAWIODŁY. Lot głowy państwa i towarzyszących mu osób w takich warunkach nie powinien się odbyć. Państwo nie zdało egzaminu.

2. OD LAT NARASTAŁ PROBLEM Z PRZEWOŻENIEM VIP-ÓW, sytuacja w 36. pułku groziła tragedią. Przymykanie oczu, brak nadzoru nigdy nie powinny się powtórzyć.

3. PO KATASTROFIE POPEŁNIONO WIELE BŁĘDÓW. Nie udało się dobrze zabezpieczyć terenu katastrofy i wraku. Nie zrobiono wszystkich potrzebnych ekspertyz. Zbyt pochopnie zaufano Rosjanom, z którymi współpraca ułożyła się źle. Rodziny nie otrzymały odpowiedniej pomocy, szczególnie bulwersują fakty pomylenia ciał ofiar tragedii.

4. PAŃSTWOWA KOMISJA WYKONAŁA POTĘŻNĄ PRACĘ. Jej raport przedstawia przyczynę katastrofy („zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w...

1907

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]