Reklama

Słuszny sprzeciw kosztuje

Słuszny sprzeciw kosztuje

03.11.2014
Czyta się kilka minut
Wypowiedzi o. Rydzyka to często serie luźnych skojarzeń, niedopowiedzeń, strzałów zza węgła. Czy katolika rzeczywiście nie obowiązuje prawo?

„Czart zawsze niezgody a warchoły sieje” – pisał w XVI w. ks. Jakub Wujek. Autor słynnego przekładu Biblii rozumiał, że ostentacyjne lekceważenie czy łamanie prawa obciąża nie tylko tego, kto warcholstwa się dopuszcza – ale uderza w całą wspólnotę, przyczyniając się do sporów, zamętu i pomieszania pojęć.
Podczas niedawnego spotkania w Sejmie z przewodniczącym Janem Dworakiem, reprezentującym Krajową Radę Radiofonii i Telewizji – o. Tadeusz Rydzyk powiedział z grubsza tak: „Hitler też prawo ustanawiał. Nie wszystkie prawa w Polsce są dobre. Prof. Chazan został wywalony w imię prawa. To jest wbrew prawu Bożemu. Prawo ludzkie, wbrew prawu naturalnemu i Bożemu, nie jest prawem, to jest bezprawie. Nie obowiązuje nas. Mnie, katolika, nie obowiązuje”.
Wszystko to działo się podczas debaty z udziałem prawicowych posłów z kilku parlamentarnych zespołów, których zaniepokoiły kary...

3195

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]