Reklama

Słuchajcie Franciszka

Słuchajcie Franciszka

15.09.2014
Czyta się kilka minut

„Konieczne jest nieustanne odnawianie się przez czerpanie z żywotnej siły Ewangelii. (...) Zapamiętajcie: pomoże wam w tym noszenie małej Ewangelii w kieszeni czy w torbie i czytanie w ciągu dnia jej fragmentu” – mówił papież 27 sierpnia podczas audiencji ogólnej.

Niedawno uczestniczyliśmy z żoną w spotkaniu z okazji 50-kapłaństwa naszego przyjaciela, który w latach 80. prowadził wspólnotę młodzieży pracującej. Przyszły małżeństwa, małżeńskie połówki, samotni, po rozwodach i innych życiowych przejściach. Gdy żegnaliśmy się, jubilat każdemu dał małe wydanie Nowego Testamentu, prosząc nas o to, co doradza Franciszek.
Dobrze mieć zawsze Ewangelię pod ręką. Podobnie jak różaniec, który, przypadkowo odnaleziony w kieszeni, przypomina o modlitwie. Okazji do modlitwy i lektury słów Jezusa w ciągu dnia mamy wiele. Chociaż żyjemy w czasach ciągłego pośpiechu, to...

1565

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]