Reklama

Ślady Pawła

Ślady Pawła

07.07.2009
Czyta się kilka minut
Niemal równocześnie z ogłoszeniem przez papieża rezultatu analiz zawartości grobu św. Pawła, poinformowano o znalezieniu jego najstarszego zachowanego wizerunku - z końca IV wieku.
I

Ileż to razy w czasie środowych audiencji generalnych Jan Paweł II życzył pielgrzymom duchowej korzyści z odwiedzenia w Rzymie grobów apostołów Piotra i Pawła; zwyczaj ten przejął jego następca. I właśnie Benedyktowi XVI przyszło ogłosić rezultaty prowadzonych w tajemnicy badań, mających na celu ustalenie, czy rzeczywiście sarkofag znajdujący się w Bazylice św. Pawła za Murami zawiera szczątki Apostoła Narodów.

Strażnicy tajemnicy

28 czerwca, podczas nieszporów kończących Rok Pawła, papież powiedział: "Zgromadziliśmy się przy grobie Apostoła, którego sarkofag, zachowany pod ołtarzem papieskim, był niedawno przedmiotem uważnych badań naukowych: w sarkofagu, który nie był otwierany przez wiele stuleci, wykonano niewielki otwór, przez który wprowadzono specjalną sondę, dzięki której stwierdzono obecność cennej lnianej tkaniny w ...

9447

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]