Reklama

Śladami Apostołów

Śladami Apostołów

12.11.2007
Czyta się kilka minut
P

Pięć okazałych tomów stoi już na półce - to pierwsze polskie wydanie "Apokryfów Nowego Testamentu", owoc wieloletniej pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego, znakomitego znawcy literatury wczesnochrześcijańskiej. Zaczęło się od "Ewangelii apokryficznych" (Lublin 1980), wznowionych w zmienionym i poprawionym kształcie przez jezuickie Wydawnictwo WAM w roku 2003, w dwóch woluminach. Rok wcześniej w tej samej oficynie i w tym samym kształcie graficznym ukazały się "Listy i Apokalipsy chrześcijańskie", teraz dwuczęściowy wybór apokryfów dotyczących Apostołów, Ewangelistów i uczniów Pańskich oraz apostolskich dopełnił całość.

Czym są apokryfy? To różnorodne utwory o charakterze biblijnym, niemieszczące się jednak w kanonie Pisma. Ich liczba jest ogromna, bogactwo gatunkowe - znaczne, a granice czasowe trudno wyznaczyć, bowiem po apokryficzną formę sięgają do dziś...

5779

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]