Reklama

Skrzydłowy z pędem do życia

Skrzydłowy z pędem do życia

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Ocalenie przyniósł przypadek. Albo, jak kto woli, piłka nożna.
Roman Wohlfeiler na boisku klubu Makkabi Kraków, późne lata 30. Fot. Archiwum Państwa Manor
K

Kamienica jest szara, betonowa, z długim balkonem. Trzeba pójść przez ciemną klatkę schodową, klaustrofobiczne, otoczone ze wszystkich stron czterema kondygnacjami podwórko, wreszcie schodami kolejnej klatki na drugie piętro. Zyblikiewicza 15, tuż obok Plant, mieszkanie 19: przestronny apartament, dziś wynajmowany turystom, z ciemnymi meblami, sztuką wysoką i plazmą na ścianie.
Pani B. – starsza, w papilotach, woła do domu psa – pamięta scenę sprzed kilku lat: kamienicę odwiedza miła starsza pani; stoi na podwórku i robi zdjęcia oknom (na górę nie wchodzi, bo „dziewiętnastka” jest zajęta przez turystów).
Z Zyblikiewicza do początku Starowiślnej (ulicy, która prowadzi obok dzielnicy Kazimierz) można dojść w trzy minuty. Handlowy parter pod numerem 18: sklep z wędlinami, drogeria, butik z sex bielizną od podwórza.
Stąd kwadrans do Sebastiana 32 (już na Kazimierzu)....

20173

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]