Reklama

Seks, kłamstwa i polityka

Seks, kłamstwa i polityka

22.02.2011
Czyta się kilka minut
Dla włoskiego premiera Silvio Berlusconiego zmagania z wymiarem sprawiedliwości to nie pierwszyzna.
D

Do tej pory jednak zarzuty koncentrowały się wyłącznie wokół niejasności i nadużyć, jakie miały towarzyszyć rozległej działalności biznesowej polityka-miliardera. Prokuratura zarzucała mu m.in. oszustwa podatkowe i działania korupcyjne. Ale proces, który rozpocznie się w Mediolanie 6 kwietnia, ma mieć zupełnie inny charakter. Po raz pierwszy oskarżenia wobec Berlusconiego dotyczą nie sfery interesów, lecz jego osobistych poczynań.

Jest w Europie i na świecie wiele miejsc, w których zarzuty stawiane premierowi Włoch przyjęto by wzruszeniem ramion. Szef rządu, który korzysta z usług seksualnych 17-letniej panienki, podejrzanej o uprawianie prostytucji? Który bez oporów robi użytek z władzy? A cóż w tym dziwnego? Włochy jednak, mimo swych problemów - potęgi mafii, korupcji w świecie polityki - do tego kręgu nie należą. Z usług 17-latki wolno korzystać, ale nie...

2169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]