Reklama

Literatura szpiegowska

Literatura szpiegowska

27.02.2007
Czyta się kilka minut
Być za Raportem to znaczy być przeciwko komuchom, Okrągłemu Stołowi, Unii Demokratycznej, "Gazecie Wyborczej, a być przeciwko Raportowi - to znaczy być przeciwko oszołomom. Stosunek do tego dokumentu ma się równać stosunkowi do "IV RP. A ja jestem za rozwiązaniem WSI właśnie dlatego, że widzę w tym dalszy ciąg III RP.
rys. A. Pieniek
N

Najnowsza wydana w Polsce książka szpiegowska nosi tytuł "Raport o działaniach żołnierzy i pracowników WSI oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu...". Czytelnicy kłócą się, nawet jeśli przyznają, że jeszcze nie przeczytali opowieści do końca. Lektura, trzeba przyznać, nie jest łatwa, nawet jeśli prawie jedną trzecią stanowią tylko załączniki z tabelami i instrukcjami (te części zresztą będą zapewne najsumienniej czytane po przekładach na języki obce, zwłaszcza ościenne). Winny jest widoczny pośpiech redakcyjny sprawiający, że pewne wątki urywają się w niespodziewanym miejscu, a inne się powtarzają. Winny jest język, w którym pospolite są czasowniki takie jak "legendować", "zadaniować" itp., przeciw którym buntuje się nawet komputer. Winna jest niepewność, czy czyta się właściwą wersję tekstu. Wreszcie, winna jest...

9621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]