Reklama

Są jeszcze mężczyźni

Są jeszcze mężczyźni

15.09.2009
Czyta się kilka minut
S. Barbara Chyrowicz, profesor etyki: Sterylizacja pozbawia człowieka istotnej cechy osobowej tożsamości, jest więc złem. Rozmawiali Joanna Brożek i Maciej Müller
"

"Tygodnik Powszechny": Często sterylizację wykonuje się ze wskazań medycznych: po kolejnym cesaskim cięciu kobieta zajdzie w ciążę, a wtedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że pęknie macica.

S. prof. Barbara Chyrowicz: Katolicka teologia moralna podkreśla, że ubezpłodnienie to poważne okaleczenie organizmu. Małżeństwo mające dwoje-troje dzieci jest zazwyczaj dojrzałe i poradzi sobie z okresami wstrzemięźliwości. Oczywiście, jeśli obie strony zachowają się odpowiedzialnie.

A jeśli kobieta nie rozumie - jak mogło być w przypadku Wioletty Woźny - że kolejna ciąża zagraża życiu?

To przypadek nieobiektywnie przedstawiony, nie można na jego podstawie budować teorii - a stał się paradygmatem problemu.

Przeprowadzając ubezpłodnienie bez wiedzy kobiety, zdajemy się mówić: gdyby...

4141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]