Reklama

Rzeczpospolita mitomanów

Rzeczpospolita mitomanów

18.03.2008
Czyta się kilka minut
Prof. Bronisław Łagowski: Myślenie postulatywne cieszy się w Polsce ogromnym prestiżem. Kto mówi, co być powinno, ten czuje się lepszy. Prawdziwie trudne jest jednak wiedzieć, co jest, bo, co być powinno, to wie każdy głupi. Rozmawiał Andrzej Brzeziecki
A

Andrzej Brzeziecki: Czy nie obawia się Pan Profesor, że Polska stanie się województwem Unii Europejskiej?

Bronisław Łagowski: Pan pyta poważnie?

Jak najbardziej.

Opinię o województwie wygłoszono jako ostrzeżenie, ale jeśli miałaby oznaczać głębszą integrację Polski z Europą... byłoby to nawet pożądane. Dla Brytyjczyków, którzy mają kraj urządzony dużo lepiej niż przeciętny kraj europejski, przystosowanie się do UE byłoby pewną stratą, natomiast Polska ma jedną z najgorszych administracji i jedną z najniższych kultur politycznych w Europie. Przynależność do Unii to czysta korzyść.

Dlaczego polscy politycy tak swobodnie używają kategorii niepodległości w politycznej dyskusji?

Mitologia niepodległościowa jest nad Wisłą bytem...

19929

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]