Reklama

Różne słowa na drogę

Różne słowa na drogę

11.08.2019
Czyta się kilka minut
Trwa sezon pielgrzymkowy: jasnogórscy paulini zastanawiają się, czy padnie kolejny rekord (do Częstochowy rok temu przybyło 4,3 mln pielgrzymów).
TOMASZ GZELL / PAP
W

W pielgrzymkach uczestniczy rocznie 6-7 mln Polaków, w Polsce działa 1050 sanktuariów, w tym 793 maryjne.

Wyruszających pątników na ogół żegnają biskupi, stawiając w homiliach wyzwania duchowe. W tym roku dominują te związane z trwającym konfliktem kulturowym. „Modlimy się za tych, którzy demonstrują nienawiść do prawa Bożego, a przy tym zarzucają wierzącym, że są nietolerancyjni” – mówił 6 sierpnia do pielgrzymów radomskich bp Henryk Tomasik. „Weźcie w tym roku do swoich serc akt ekspiacji i przeproszenia za znieważanie jasnogórskiego obrazu” – dodał delegat KEP ds. pielgrzymek ks. Marian Janus.

Kard. Kazimierz Nycz mówił natomiast pielgrzymom warszawskim o Ewangelii na co dzień, która powinna być obecna „w naszym życiu, w przebaczeniu, w przezwyciężaniu wszelkiej nienawiści; w życiu społecznym, w mediach”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]