Reklama

Rozkoszny smak przyszłości

Rozkoszny smak przyszłości

23.04.2007
Czyta się kilka minut
Na naszych oczach rosną wirtualne kolorowe stadiony, bezkresne autostrady, lasy hoteli, prezentacjom futurologicznym nie ma końca.Cała Polska potrzebowała - tak technicznie, jak metafizycznie - nowego planu pięcioletniego.
rys. Marcin Wicha
T

Takiego wspólnego krzyku - z gardeł naszych własnych, z radia i telewizji, z czatów i forów, nazajutrz z gazet i specjalnych dodatków, trzy dni później z tygodników - Polska dawno nie wydała. Takich łez radości dawno w jednym czasie nie wypuściła; fala ruszyła z oczu wbitych w telebimy, wsączyła się w przekazy na żywo i studia na gorąco, obniżyła nawet o pół oktawy głosy naczelnym politykom, strach pomyśleć, co by się działo, gdyby Mister Yes Yes Yes sprawował nadal urząd. Włoch by nie płakał, Węgier by nie zaszlochał, może Chorwat by po słowiańsku załkał, ale jego słowiańskość jest zbyt południowa, by dusza dłużej wytrwała w spazmie.

Radość bez wzruszenia to kartezjańska ułomność, nawet moja pani obcokrajowiec puściła łezkę na widok powiązanych szalików i rąk, wspólnych podskoków do nieba i mojej kurczowo zaciśniętej w powietrzu dłoni, jakbym złapał...

10387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]