Reklama

Rosjanie niszczą Aleppo

Rosjanie niszczą Aleppo

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Najcięższych od początku wojny w Syrii nalotów i ostrzału doświadcza ćwierć miliona ludzi, którzy pozostają we wschodniej części miasta.
Fot. Thaer Mohammed / AFP / EAST NEWS
N

Noc w noc atakują rosyjskie samoloty (wiadomo, że rosyjskie, gdyż bombowce Asada nie mogą operować nocami), a w dzień ogień prowadzi artyleria armii rządowej, która kontynuuje ofensywę, zadając ciężkie straty powstańcom. Wolontariusze z syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i lokalnej obrony cywilnej twierdzą, że Rosjanie celowo atakują szpitale, i że nie ma już gdzie pomieścić rannych. Zachód bezskutecznie żąda od Rosji wstrzymania ataków. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]