Reklama

Rosjanie niszczą Aleppo

Rosjanie niszczą Aleppo

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Najcięższych od początku wojny w Syrii nalotów i ostrzału doświadcza ćwierć miliona ludzi, którzy pozostają we wschodniej części miasta.
Fot. Thaer Mohammed / AFP / EAST NEWS
N

Noc w noc atakują rosyjskie samoloty (wiadomo, że rosyjskie, gdyż bombowce Asada nie mogą operować nocami), a w dzień ogień prowadzi artyleria armii rządowej, która kontynuuje ofensywę, zadając ciężkie straty powstańcom. Wolontariusze z syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka i lokalnej obrony cywilnej twierdzą, że Rosjanie celowo atakują szpitale, i że nie ma już gdzie pomieścić rannych. Zachód bezskutecznie żąda od Rosji wstrzymania ataków. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]