ROK 2013 – NASZE NOMINACJE I NAGRODY

Z radością informujemy, że w roku 2013 „Tygodnik Powszechny”, jego Autorzy i Współpracownicy otrzymali 34 nagrody oraz nominacje do nagród i wyróżnień – oznacza to, że zdobywaliśmy nagrodę lub nominację średnio co 10 dni!

28.12.2013

Czyta się kilka minut

JÓZEFA HENNELOWA została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wśród najważniejszych nagród jest Grand Press (w kategorii „publicystyka”) dla o. Ludwika Wiśniewskiego za głośny tekst „Gdzie my jesteśmy”.
O. LUDWIK WIŚNIEWSKI za ten tekst został również wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.
Zdobyliśmy też aż 5 nominacji do Nagród Grand Press: dla PAWŁA RESZKI i PRZEMYSŁAWA WILCZYŃSKIEGO w kategorii „wywiad”, ALEKSANDRY KLICH i PAULINY WILK w kategorii „publicystyka” oraz dla CEZAREGO ŁAZAREWICZA w kategorii „dziennikarstwo śledcze”.
CEZARY ŁAZAREWICZ za tekst „Orzeł może”, poświęcony aferze związanej z ustawą akumulatorową, został także wyróżniony w konkursie „Dziennikarz Roku” organizowanym przez miesięcznik „Press” oraz nominowany do MediaTORów (kategoria: DetonaTOR).
PAWEŁ RESZKA był również nominowany do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego oraz do MediaTORów w kategorii NawigaTOR.
KS. ADAM BONIECKI otrzymał nagrodę MediaTOR w kategorii AuTORytet, przyznawaną przez studentów wydziałów dziennikarstwa kilkunastu polskich uczelni. W plebiscycie, którego zwycięzcą został ks. Boniecki, udział wzięło ponad 16 tysięcy studentów i studentek.
ANDRZEJ FRANASZEK, redaktor działu kulturalnego, został laureatem najważniejszej nagrody z zakresu krytyki literackiej, Nagrody im. Kazimierza Wyki. W roku 2013 otrzymał także Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
PAWEŁ ŚPIEWAK otrzymał Nagrodę Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera w kategorii pisarstwa religijnego.
PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI wyróżniony został Nagrodą im. Barbary Łopieńskiej, przyznawaną za najlepszy wywiad prasowy. Zwyciężył dzięki rozmowie z ks. Janem Kaczkowskim zatytułowanej „Skopany przez Kościół, kocham Kościół”. Otrzymał też Nagrodę Dziennikarzy Małopolski.
WOJCIECH NOWICKI został laureatem Nagród Dziennikarzy Małopolski, a wśród nominowanych była też KATARZYNA KUBISIOWSKA.
PIOTR KOSIEWSKI otrzymał Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy.
Okładka „Tygodnika Powszechnego” stworzona na stulecie urodzin Jerzego Turowicza (numer 50/2012) zajęła 3. miejsce w konkursie Izby Wydawców Prasy GrandFront dla najlepszych okładek czasopism i gazet. Autorem okładki jest dyrektor artystyczny „Tygodnika” MAREK ZALEJSKI.

Wszystkie nagrodzone teksty oraz pełną listę nagród i nominacji znajdą Państwo na naszej stronie: tygodnik.onet.pl

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 01/2014