Reklama

Ładowanie...

Rodziny w Manili

02.02.2003
Czyta się kilka minut
„Codzienność pełna jest napięć, cierpień i nawet zmęczenia. Ale w tej podróży nie jesteście sami: Jezus jest zawsze obecny przy was tak, jak był przy nowożeńcach w Kanie Galilejskiej” - mówił z telebimu Papież do zgromadzonych w parku Luneta uczestników 4. Światowego Spotkania Rodzin w stolicy Filipin.
S

Spotkanie, zorganizowane w dniach od 22 do 26 stycznia pod hasłem „Rodzina chrześcijańska dobrą nowiną dla III tysiąclecia”, składało się z dwóch etapów. Przez pierwsze trzy dni odbywał się kongres teologiczno-duszpasterski, na który przybyło sześć tysięcy delegatów z 82 krajów (w tym 9 kardynałów, 193 biskupów, 320 księży i 67 teologów). Sympozjum towarzyszył Kongres Córek i Synów, w którym wzięli udział młodzi ludzie. W ciągu kolejnych dwóch dni w manilskich parafiach odbywały się spotkania modlitewne. Spotkanie zakończyła Msza pod przewodnictwem kard. Alfonsa Lopeza Trujillo - legata papieskiego i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny. Polskę reprezentowała dwudziestoosobowa delegacja z kard. Franciszkiem Macharskim i przewodniczącym Rady Episkopatu ds. Rodziny, biskupem Stanisławem Stefankiem. W Spotkaniu uczestniczyło kilka tysięcy rodzin z całego świata i kilkaset...

3427

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]