Reklama

Rodziny w Manili

Rodziny w Manili

02.02.2003
Czyta się kilka minut
„Codzienność pełna jest napięć, cierpień i nawet zmęczenia. Ale w tej podróży nie jesteście sami: Jezus jest zawsze obecny przy was tak, jak był przy nowożeńcach w Kanie Galilejskiej” - mówił z telebimu Papież do zgromadzonych w parku Luneta uczestników 4. Światowego Spotkania Rodzin w stolicy Filipin.
S

Spotkanie, zorganizowane w dniach od 22 do 26 stycznia pod hasłem „Rodzina chrześcijańska dobrą nowiną dla III tysiąclecia”, składało się z dwóch etapów. Przez pierwsze trzy dni odbywał się kongres teologiczno-duszpasterski, na który przybyło sześć tysięcy delegatów z 82 krajów (w tym 9 kardynałów, 193 biskupów, 320 księży i 67 teologów). Sympozjum towarzyszył Kongres Córek i Synów, w którym wzięli udział młodzi ludzie. W ciągu kolejnych dwóch dni w manilskich parafiach odbywały się spotkania modlitewne. Spotkanie zakończyła Msza pod przewodnictwem kard. Alfonsa Lopeza Trujillo - legata papieskiego i przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny. Polskę reprezentowała dwudziestoosobowa delegacja z kard. Franciszkiem Macharskim i przewodniczącym Rady Episkopatu ds. Rodziny, biskupem Stanisławem Stefankiem. W Spotkaniu uczestniczyło kilka tysięcy rodzin z całego świata i kilkaset...

3427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]