Ładowanie...
Rodzina z jednym problemem

Dorothy Day to jedna z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii katolicyzmu. Urodzona w Brooklynie, ochrzczona w Kościele Episkopalnym, wychowana w Chicago, przez wiele lat wiodła beztroskie życie wśród artystycznej bohemy Nowego Jorku. Dwukrotnie związana nieformalnym związkiem, próbowała popełnić samobójstwo, a nawet dokonała aborcji. Gdy urodziła córkę Tamar, zaczęła się jej droga nawrócenia.
Została katoliczką. Tutaj rozpoczęła swoją drogę jako współzałożycielka Ruchu Robotników Katolickich. Jej powiernikiem był niedoszły zakonnik zgromadzenia Braci Szkolnych. Była pacyfistką, obrończynią praw kobiet, przeciwniczką rewolucji seksualnej lat sześćdziesiątych. Była dziennikarką, anarchistką, działaczką socjalistyczną, siostrą miłosierdzia dla biedoty w slumsach. Aktywnie żyła życiem Kościoła. Po jej śmierci wszczęto proces beatyfikacyjny, chociaż ona...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]