Reklama

Rezydenci zostaną w kraju

Rezydenci zostaną w kraju

17.09.2018
Czyta się kilka minut
JACEK TARAN
W

Większość lekarzy rezydentów podpisała zobowiązanie do przepracowania w publicznej opiece zdrowotnej dwóch z pięciu kolejnych lat po zakończeniu specjalizacji – wynika z informacji napływających do izb lekarskich. W zamian dostaną tzw. bon patriotyczny, tj. 600 zł miesięcznej podwyżki (700 zł w przypadku specjalizacji uznanych za priorytetowe). Część lekarzy skarży się, że dyrektorzy niektórych szpitali samowolnie dodali do aneksów punkty wykraczające poza porozumienie, które rezydenci wynegocjowali z rządem, np. pracę w konkretnym szpitalu. Na zdjęciu: protest rezydentów w Krakowie, 2017 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]