Reklama

Recepta na rozczarowanie

Recepta na rozczarowanie

z Gdańska
22.06.2003
Czyta się kilka minut
S

Stefan Niesiołowski w tekście „Nadzieja zawiedzionych” („TP” nr 23/2003) przedstawił inspirującą diagnozę sytuacji kraju i propozycje naprawy państwa. Mimo ostrej rozprawy z wymienionymi z nazwiska bohaterami Rywingate, Niesiołowski wyciąga zaskakujący wniosek: wiele zależy w Polsce od uformowania się odpowiedzialnej programowej alternatywy dla obozu liberalnego.

Mam nadzieję, że Autor jedynie nieświadomie stawia się w szeregu krytykujących dorobek III Rzeczpospolitej populistów, oskarżających elity (mniej lub bardziej zasługujące na to miano) o prowadzenie zbyt liberalnej lub antyinflacyjnej polityki gospodarczej. Niesiołowski zdaje się przyznawać rację populistom, uważającym że trzeba zawiesić działania rynku, ale odżegnuje się od proponowanych przez nich radykalnych metod wprowadzenia tych rozwiązań. Stawiając antyliberalną diagnozę, pisze: „Nie ma jednak możliwości...

3975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]