Reklama

Recepta na apteki

26.07.2011
Czyta się kilka minut
W małych miastach coraz trudniej znaleźć apteki pełniące dyżury nocne i świąteczne. Całodobowy dostęp do leków istnieje jedynie na kartach samorządowych uchwał.
K

Kartuzy: miasto powiatowe w województwie pomorskim, około 15 tys. mieszkańców, 6 aptek. Miejscowość na stronie internetowej zachęca turystów do spędzenia tutaj wakacji piosenką w języku kaszubskim: "Kto chce spadzëc dobré wczasë, niech w kartëszczé jedze lasë, Tam Kaszëbsczi dobri lëdze pomogą mu w kożdi biédze". Uściślijmy - w prawie każdej. Jeśli turystom lub mieszkańcom przyjdzie się rozchorować w środku nocy, pomoc lekarską, owszem znajdą, ale po leki będą musieli udać się do oddalonego o ok. 30 km Gdańska. Na drzwiach każdej kartuskiej apteki znajdą bowiem wywieszkę z napisem "zamknięte".

Problemu nie było do momentu, kiedy jedna z placówek, świadcząca usługi całodobowo, po przeliczeniu kosztów w 2010 r. zrezygnowała z pracy w nocy. Rada powiatu kartuskiego szybko podjęła uchwałę, która wyznaczała godziny pracy dla wszystkich aptek w mieście. Grafik...

9652

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]