Reklama

Reakcja Czynników

Reakcja Czynników

25.05.2003
Czyta się kilka minut
T

Tekst o księgarni „Antyk” (Zuzanna Radzik „Piwnice wciąż gniją”, „TP” nr 13/2003) dotyczy jednego przypadku, ale jego wymowa jest jednoznaczna i porażająca. Nie chodzi o sam przypadek czy publikację na jego temat, ale o wszystko, co było przedtem i potem. Reakcję tak zwanych Czynników.

W szanujących się społecznościach, organizacjach traktujących poważnie to, co głoszą i czynią, ludzie odpowiedzialni za skandal rezygnują ze stanowisk, zwierzchność grzmi, że tak być nie może i tak dalej. W naszym przypadku przynajmniej podano by do wiadomości, co robi się w sprawie, np. że wypowiedziano umowę o najem kościelnych pomieszczeń albo że antysemickich publikacji pod kościołem nigdy więcej nie będzie. A co mamy? Kilka listów do redakcji, nazywających rzecz po imieniu, i wypowiedź: czy wy tam w Krakowie nie macie większych zmartwień? Gdyby prałat, który to powiedział, usłyszał, co mówi...

1832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]