Reklama

Radzimy: jak szczepić bez obaw

12.05.2014
Czyta się kilka minut
N

NIE BÓJ SIĘ PYTAĆ I WĄTPIĆ. To normalne, że szczepienia budzą Twoje emocje. Bardziej niż własnymi lękami, kieruj się jednak troską o dziecko.

KIEDY PRZYSTĘPUJESZ DO SZCZEPIEŃ, pamiętaj że masz do wyboru kilka ich wariantów. Obowiązkowe, gwarantujące podstawową ochronę, są bezpłatne. Decydując się na zmniejszenie liczby zastrzyków lub dodatkowe, zalecane szczepienia, przynajmniej za część preparatów musisz zapłacić.

PORADŹ SIĘ PEDIATRY już w czasie pierwszej wizyty. Rzetelne i przystępne przekazanie pełnej informacji o szczepieniach (obowiązkowych i zalecanych) jest jego etycznym i prawnym obowiązkiem.

PAMIĘTAJ, ŻE W WIELU SZPITALACH działają specjalistyczne poradnie szczepień. Jeśli po rozmowie z lekarzem pierwszego kontaktu masz ciągle wątpliwości co do zasadności niektórych szczepień zalecanych...

1947

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]