Reklama

Quarks, elephants, pierogi: Poland in 100 words

Quarks, elephants, pierogi: Poland in 100 words

27.05.2019
Czyta się kilka minut
„Kwarki, słonie i pierogi: Polska w stu słowach” to anglojęzyczna książka Instytutu Adama Mickiewicza, która otrzymała tytuł Najpiękniejszej Publikacji Roku w kategorii „słowniki, encyklopedie, leksykony, poradniki” 59.
INSTYTUT ADAMA MICKIEWICZA
K

Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018. „Chcieliśmy pokazać, że da się opowiedzieć o Polsce przy pomocy 100 słów” – mówi Sylwia Jabłońska, pomysłodawczyni książki. Na tytuł najpiękniejszej zapracowały ilustracje Magdaleny Burdzyńskiej, które towarzyszą setce opowieści Mikołaja Glińskiego, Matthew Davisa i Adama Żuławskiego. W słowach kluczach kreślą krajobraz Polski, jej historię i kulturę. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]