Reklama

Putler go home!

Putler go home!

07.04.2014
Czyta się kilka minut
Ukraińcy czują, że skoro na Majdanie ponad stu ich rodaków zginęło za europejskie ideały, to dziś Europa powinna ochronić ich kraj przed Rosją.
N

Nie, Ukraińcy nie boją się Rosji. Jeśli rosyjskie wojska uderzą, będziemy bronić naszego kraju – ja i moi przyjaciele, w Kijowie i innych miastach. Wielu mężczyzn, którzy zdobyli doświadczenie na Majdanie, mówi mi dziś: „Ostatniej zimy przeszliśmy przez płonące barykady, strzelała do nas milicja. Żaden szalony Putin nas teraz nie przestraszy”.
Nie, ludzie nie rzucają dziś słów na wiatr. Przykładem Priluki: miasteczko obok ukraińsko-rosyjskiej granicy. Lokalna społeczność pomaga tu ukraińskim żołnierzom, którzy przybyli niedawno z głębi kraju, w ramach dyslokacji wojsk z zachodu na wschód: ludzie przynoszą im codziennie jedzenie, ubrania i inne zaopatrzenie. Z kolei w pobliskim Czernihowie, 300-tysięcznym mieście obwodowym, organizują się ochotnicze oddziały samoobrony, które razem z ukraińskimi służbami patrolują granicę z Rosją.
Naród zjednoczony
...

4235

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]