Ładowanie...
Przestrzeń uniwersalna

Rozmowa w drodze na paryskie lotnisko odbyła się na początku lat 60. Rozmówcami byli: Marie-Thérčse Trân Thi Lŕi, córka wysokiego urzędnika i polityka wietnamskiego, katoliczka, po studiach filologicznych w Sajgonie i praktyce nauczycielskiej przebywająca w Paryżu na stypendium, i Stefan Wilkanowicz, inżynier i absolwent filozofii na KUL, redaktor “Znaku" i działacz Klubu Inteligencji Katolickiej, jadący właśnie do Stanów Zjednoczonych, by tam wygłosić odczyt o relacji między techniką a wiarą. Poznali się kilka lat wcześniej, gdy w 1957 r. uczestniczyli w kongresie zorganizowanym przez katolicką organizację Pax Romana w środkowoamerykańskim Salwadorze. Ślub wzięli dopiero w czerwcu 1964 r., już w Polsce.
***
Trudno ominąć romantyczną historię uczucia, które połączyło dwoje ludzi odmiennych kultur, a w dodatku obywateli wrogich...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]