Reklama

Ładowanie...

Przełom

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Episkopat kończy pracę nad normami postępowania w sprawie nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Gdy zostaną wprowadzone w życie, Kościół ma szansę stać się liderem w walce z pedofilią w polskim społeczeństwie.
P

Pod koniec kwietnia sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak ujawnił, że trwają prace nad aneksami do „Wytycznych Konferencji Episkopatu Polski w związku z oskarżeniami duchownych o przestępstwa przeciwko szóstemu przykazaniu z osobą małoletnią poniżej 18 roku życia”. Wytyczne te zostały – zgodnie z zaleceniem Kongregacji Nauki Wiary – opracowane rok temu i wysłane do zatwierdzenia. Jeżeli Episkopat pracuje nad aneksami, oznacza to, że Kongregacja odesłała dokument do uzupełnienia.
Na najbliższym Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się 21-22 czerwca w Wieliczce, biskupi mają dyskutować m.in. o „sprawach prawnych”. Pod tą enigmatyczną zapowiedzią najprawdopodobniej kryje się dyskusja nad ostateczną wersją „Wytycznych”. Wygląda na to, że tworzenie procedur związanych z przypadkami pedofilii wśród duchownych zmierza ku końcowi.

***...

6660

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]