Reklama

Przełom

Przełom

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Episkopat kończy pracę nad normami postępowania w sprawie nadużyć seksualnych wobec nieletnich. Gdy zostaną wprowadzone w życie, Kościół ma szansę stać się liderem w walce z pedofilią w polskim społeczeństwie.
P

Pod koniec kwietnia sekretarz Episkopatu bp Wojciech Polak ujawnił, że trwają prace nad aneksami do „Wytycznych Konferencji Episkopatu Polski w związku z oskarżeniami duchownych o przestępstwa przeciwko szóstemu przykazaniu z osobą małoletnią poniżej 18 roku życia”. Wytyczne te zostały – zgodnie z zaleceniem Kongregacji Nauki Wiary – opracowane rok temu i wysłane do zatwierdzenia. Jeżeli Episkopat pracuje nad aneksami, oznacza to, że Kongregacja odesłała dokument do uzupełnienia.
Na najbliższym Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się 21-22 czerwca w Wieliczce, biskupi mają dyskutować m.in. o „sprawach prawnych”. Pod tą enigmatyczną zapowiedzią najprawdopodobniej kryje się dyskusja nad ostateczną wersją „Wytycznych”. Wygląda na to, że tworzenie procedur związanych z przypadkami pedofilii wśród duchownych zmierza ku końcowi.

***...

6660

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]