Reklama

Prywatny wymiar sprawiedliwości

Prywatny wymiar sprawiedliwości

14.08.2005
Czyta się kilka minut
Minął miesiąc z okładem, odkąd w warmińskiej wsi Włodowo sąsiedzi zlinczowali gnębiącego ich latami recydywistę. Sprawcy w areszcie czekają na proces, a cała wieś stoi za nimi murem. Ich czyn wzbudził też uznanie w całym kraju. Ludzie ślą listy i pieniądze. Brawa za likwidację chwasta - piszą.
Włodowo
W

W nocy ze środy na czwartek Wiesławie Przerwie śniło się, że cała wieś ucieka przed jakimś bandytą, a ona biegnie na czele gromady. Nie wiedziała, że we czwartek po południu Józef C., postrach okolicy, rozbił butelkę na głowie Jagody Rybak. Nie wiedziała, że przez to do Włodowa przyjechała policja i że prosiła napastnika o spokój. Nie wiedziała też, że Józef C., który ponad połowę sześćdziesięcioletniego życia spędził za kratkami odsiadując 29 wyroków, rozpowiadał chłopom pod sklepem, iż tak tęskni za kryminałem, że musi kogoś zabić, żeby tam wrócić.

Następnej nocy sen Wiesławy Przerwy wrócił. Tak samo realny i bardzo męczący. Był piątek, 1 lipca. Tego dnia wieczorem siedmiu mężczyzn z Włodowa, sąsiedniego Brzydowa i Boguchwał za wiejskim cmentarzem zlinczowało Józefa C. Najpierw w pięciu okładali go łopatami, kijami i resorem samochodowym. Wykrwawionego...

12766

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]