Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Protokół rozbieżności

Protokół rozbieżności

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Bez względu na to, czy prezydentem będzie Donald Tusk czy Lech Kaczyński, zasadnicze rozstrzygnięcie już zapadło: Polacy głosowali za wprowadzeniem istotnych zmian.
G

Gdyby obok PO i PiS uwzględnić, pamiętając o zasadniczych różnicach programowych, wyniki Samoobrony i LPR, w wyborach parlamentarnych pragnienie to poparło ponad 70 proc., a w pierwszej turze wyborów prezydenckich prawie 85 proc. głosujących.

Z taką sytuacją mieliśmy wcześniej do czynienia w 1989 r., co zaowocowało budową nowego systemu politycznego i gospodarczego. Dziś znowu Polacy dają przyzwolenie na zasadnicze zmiany. Niestety, z wypowiedzi liderów partyjnych nie możemy się dowiedzieć, co przygotowały nam dwie zwycięskie partie. Retoryka wyborcza ogranicza się do sądów o wykluczających się wizjach Polski solidarnej PiS i Polski liberalnej PO, więc gdy między potencjalnymi koalicjantami dochodzi do rozmów bardziej konkretnych, jedni drugich oskarżają o programowy plagiat. Czy zatem wybieramy między dwoma wizjami, których pogodzić się nie da, czy wszystkie...

6746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]