Reklama

Protokół rozbieżności

Protokół rozbieżności

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Bez względu na to, czy prezydentem będzie Donald Tusk czy Lech Kaczyński, zasadnicze rozstrzygnięcie już zapadło: Polacy głosowali za wprowadzeniem istotnych zmian.
G

Gdyby obok PO i PiS uwzględnić, pamiętając o zasadniczych różnicach programowych, wyniki Samoobrony i LPR, w wyborach parlamentarnych pragnienie to poparło ponad 70 proc., a w pierwszej turze wyborów prezydenckich prawie 85 proc. głosujących.

Z taką sytuacją mieliśmy wcześniej do czynienia w 1989 r., co zaowocowało budową nowego systemu politycznego i gospodarczego. Dziś znowu Polacy dają przyzwolenie na zasadnicze zmiany. Niestety, z wypowiedzi liderów partyjnych nie możemy się dowiedzieć, co przygotowały nam dwie zwycięskie partie. Retoryka wyborcza ogranicza się do sądów o wykluczających się wizjach Polski solidarnej PiS i Polski liberalnej PO, więc gdy między potencjalnymi koalicjantami dochodzi do rozmów bardziej konkretnych, jedni drugich oskarżają o programowy plagiat. Czy zatem wybieramy między dwoma wizjami, których pogodzić się nie da, czy wszystkie...

6746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]