Reklama

Ładowanie...

Protesty w Hongkongu nie ustają

Protesty w Hongkongu nie ustają

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Od początku czerwca mieszkańcy miasta, formalnie mającego status autonomii, protestują przeciw coraz większemu uzależnieniu od komunistycznych Chin.
REUTERS / FORUM
W

W miniony weekend doszło znów do starć; co najmniej 48 osób odniosło rany. Policja zatrzymała 65 demonstrantów, z których najmłodszy miał 12 lat (od początku protestów aresztowano ponad 830 ludzi). W piątek 23 sierpnia mieszkańcy utworzyli „ludzki łańcuch” – na wzór tego, który 30 lat temu utworzyły dwa miliony Litwinów, Łotyszy i Estończyków, domagających się wtedy wolności i niepodległości od Związku Sowieckiego. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]