Reklama

Proszę wsiadać, jest internet

Proszę wsiadać, jest internet

03.09.2018
Czyta się kilka minut
W wagonach Pendolino będzie wreszcie wi-fi. PKP zapłacą za to producentowi, firmie Alstom, 31,7 mln zł.
T

To drogo – zwłaszcza że kontrakt nie obejmuje montażu wzmacniaczy sygnału sieci komórkowych, które ułatwiłyby pasażerom korzystanie z bezprzewodowego internetu.

Porozumienie kończy jednak trwającą od trzech lat farsę z montażem w składach elementu wyposażenia, który dziś wydaje się równie oczywisty, jak siedzenia czy klimatyzacja. Niebawem – dzięki zmianie przepisów – pociągi Pendolino będą mogły poruszać się na niektórych trasach z prędkością do 250 km na godzinę.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]