Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

31.05.2015
Czyta się kilka minut
Przyjechali do Polski z Ukrainy.
U

Uliana jest dyplomowaną fizykoterapeutką, Borys, po studiach muzycznych, do Polski przyjechał za ukochaną, teraz ma roczne zastępstwo w szkole muzycznej i nadzieję, że go tam zatrzymają. Uliana mieszka w bursie dla uczącej się młodzieży, gdzie pozwolono jej pozostać po skończeniu studiów, Borys mieszka gdzieś w mieście. Kochają swoją pracę, myślą o powrocie na Ukrainę, ale nie zaraz. Teraz oczekują narodzin (w sierpniu) synka. Lekarz polecił Ulianie – ze względu na jej zdrowie – ograniczyć do minimum pracę.

Nowa sytuacja życiowa postawiła ich przed wyzwaniami przekraczającymi ich możliwości. Uliana musi opuścić gościnną bursę w czerwcu (wakacje), chcą – co zrozumiałe – zamieszkać razem i szukają w Krakowie mieszkania (dwa pokoje, bo przyjedzie mama, która będzie się opiekowała dzieckiem, gdy Uliana wróci do pracy). Koszty związane z przybyciem nowego członka rodziny: łóżeczko, wózek, wanienka, inne elementy wyprawki są, jak na ich możliwości, ogromne. Inicjatywa zaproszenia Czytelników „Tygodnika Powszechnego” do gestu solidarności zaskoczyła ich i wzruszyła. Ten, kto musiał zmierzyć się z życiowymi trudnościami poza ojczyzną, zrozumie, o czym mówię. Kto zechce im pomóc, może to uczynić za moim pośrednictwem, pod adresem redakcji „TP”.

Dziękuję.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]