Reklama

Próbujemy

25.01.2021
Czyta się kilka minut
W

W godzinach 10-14 i 18-22: wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota. Wyjątkowo wszyscy aktorzy dyspozycyjni rano i wieczorem, przecież nie gramy spektakli, można bezustannie próbować – komfort, jakiego świat nie widział. Mieszkam w teatrze, śpię w teatrze, jem w teatrze, próbuję, próbujemy. Żeby nie zwariować, żeby nie sprawdzać 24/7, jak się kolejnym panom ministrom krzywa wypłaszcza/nie wypłaszcza, żeby nie spekulować, jaka średnia z ostatniego tygodnia – przecież to i tak bez najmniejszego znaczenia, zrobią, co im wyjdzie z sondaży, są tak wiarygodni, jak ich statystyki.

A my próbujemy. Powoli zaciera się pamięć o widzach na widowni, widzów się nie widzi, widownia pusta rano, wieczór, we dnie, w nocy. Kiedyś byli. Najpierw 110-120 procent, następnie obostrzone 50 procent, później 25 procent, teraz równe 0 procent. Zero absolutne. Permanentne 4’33” w wykonaniu...

2083

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]