Siedem minut na rowerze

JOANNA KULIG, aktorka: Musisz jedno stracić, by drugie zyskać. Byłabym nieszczęśliwa, gdybym nie mogła grać, ale pierwsze miejsce zajmuje dziś rola mamy.

Reklama

Siedem minut na rowerze

Siedem minut na rowerze

04.05.2020
Czyta się kilka minut
JOANNA KULIG, aktorka: Musisz jedno stracić, by drugie zyskać. Byłabym nieszczęśliwa, gdybym nie mogła grać, ale pierwsze miejsce zajmuje dziś rola mamy.
Joanna Kulig na planie serialu „The Eddy” LOU FAULON DLA NETFLIKSA
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jak to jest, wrócić do domu po pół roku w Paryżu?

JOANNA KULIG: Moja nieobecność w Polsce rozpoczęła się wcześniej: w zasadzie od festiwalu w Cannes w 2018 r., gdzie miała premierę „Zimna wojna”. Potem pół roku w Stanach, dalej trzy tygodnie w Warszawie, wreszcie – sześć miesięcy w Paryżu. To była wielka przygoda, którą zawdzięczam właśnie „Zimnej wojnie”. Gdy leciałam z Warszawy do Nowego Jorku, miałam proroczy sen, że lecę w kosmos. I tam wylądowałam.

W serialu „The Eddy”, który właśnie ma premierę na Netfliksie, grana przez Ciebie Maja, wokalistka jazzowa, słyszy w jednej ze scen, że jest wyjątkową artystką.

Słyszy to od Elliota, szefa zespołu i jednocześnie mężczyzny, w którym jest zakochana.

Maja chce się jednak upewnić, czy to, co słyszy, jest prawdą. Znamienna scena, pokazująca chroniczną niepewność...

18168

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Matka Polka. Można zrobić największą możliwą karierę a i tak jako kobieta (i to przez kobietę - jak silnie tkwią w nas stereotypy) zostanie się sprowadzonym ostatecznie do roli matki. :(" - to komentarz pod tekstem sprzed półtora roku [https://www.tygodnikpowszechny.pl/joanna-kulig-dobre-ze-az-kipi-157049]. Joanna Kulig odnajduje się wybornie i w roli matki, i aktorki. Może jej zawodowa kariera toczy się nieco wolniej niż mogłaby, gdyby inaczej ustawiła życiowe priorytety, ale przecież nie jest gimnastyczką ani gwiazdą jutuba, a jej pozycja to nie kwestia wykorzystania przysłowiowych pięciu minut. Dobrze że wiele dróg w życiu jest - jak śpiewała słowami Marii Czubaszek Grażyna Łobaszewska, kiedyśmy byli młodzi i piękni (bo teraz to już tylko piękni ;). Może nawet obejrzę ten serial na Netfliksie. Dla pani Joanny.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]