Reklama

Problem jakości

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Abp Henryk Hoser: W Afryce widać świeżą warstwę chrześcijaństwa, ale i głębokie związki z wierzeniami tradycyjnymi. Nie ma już jednak inkulturacji z zewnątrz - ten proces musi wychodzić od Afrykańczyków. Rozmawiał ks. Adam Boniecki
K

Ks. Adam Boniecki: Podróż Benedykta XVI do Afryki wiąże się z przygotowywanym II Synodem Biskupów dla Afryki. Po ogłoszeniu przez Jana Pawła II adhortacji apostolskiej po pierwszym synodzie jeden z kameruńskich biskupów powiedział mi, że znalazł się w centrum Kościoła Powszechnego...

Abp Henryk Hoser: Papież ogłosił adhortację "Ecclesia in Africa" w trzech miejscach Afryki: w Yaounde wersję francuską, a w Johannesburgu i w Nairobi angielską. Ważne, że uczynił to w Afryce. Synod miał ogromne znaczenie dla tamtejszego Kościoła - i potwierdziło się to również w czasie obecnej podróży Benedykta.

Na etapie przygotowań do pierwszego synodu wielu europejskich teologów sugerowało, by odbył się on w Afryce. Tymczasem biskupi afrykańscy stanowczo domagali się, by obradować w Rzymie, w centrum chrześcijaństwa - mówili, że to dla nich...

6612

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]