Reklama

Prezydent Wrocławia o "Silesiusie"

Prezydent Wrocławia o "Silesiusie"

11.05.2011
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, po raz czwarty mamy przyjemność uczestniczyć w prestiżowym święcie, jakim jest wręczenie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
W

Wrocław, miasto spotkań, zmienia się w stolicę poezji, do której przyjeżdżają zarówno znani, jak i dopiero debiutujący poeci.

O tym, jak ważna jest to nagroda, niech świadczą nazwiska jej dotychczasowych laureatów. To m.in. Tadeusz Różewicz, Stanisław Barańczak, Krystyna Miłobędzka, Andrzej Sosnowski czy Piotr Sommer. Przyznając Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius, chcemy wyróżnić najważniejszych twórców i dzieła polskiej poezji, ale też zachęcać do czytania poezji.

Wszystkim Państwu życzę niezapomnianych wrażeń i poetyckich wzruszeń.

Rafał Dutkiewicz

Prezydent Wrocławia

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]