Reklama

Ładowanie...

Prezydent Wrocławia o "Silesiusie"

Prezydent Wrocławia o "Silesiusie"

11.05.2011
Czyta się kilka minut
Szanowni Państwo, po raz czwarty mamy przyjemność uczestniczyć w prestiżowym święcie, jakim jest wręczenie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius.
W

Wrocław, miasto spotkań, zmienia się w stolicę poezji, do której przyjeżdżają zarówno znani, jak i dopiero debiutujący poeci.

O tym, jak ważna jest to nagroda, niech świadczą nazwiska jej dotychczasowych laureatów. To m.in. Tadeusz Różewicz, Stanisław Barańczak, Krystyna Miłobędzka, Andrzej Sosnowski czy Piotr Sommer. Przyznając Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius, chcemy wyróżnić najważniejszych twórców i dzieła polskiej poezji, ale też zachęcać do czytania poezji.

Wszystkim Państwu życzę niezapomnianych wrażeń i poetyckich wzruszeń.

Rafał Dutkiewicz

Prezydent Wrocławia

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]