Reklama

Poziom zerowy

Poziom zerowy

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Nie znam pana Leppera - powiedział kiedyś Władysław Bartoszewski w odpowiedzi na pytania dziennikarzy o szefa Samoobrony. Ta lakoniczna odpowiedź przywróciła moją wiarę w prawidłowy porządek rzeczy.
N

Na krótko, niestety. Mam wrażenie, że żyję w kraju, w którym najważniejszym problemem publicystycznym są poglądy Andrzeja Leppera. Oto znakomita większość mediów ma niezwykle rzeczowy temat do dyskusji: Może Lepper jest liberałem? A może nie jest? A może jednak jest? A może miał to na myśli? A może tamto? A może lubi Teletubisie? A może jednak nie lubi? Z tym pytaniem zwracamy się do...

Nie znam pana Leppera. Nie interesują mnie jego poglądy. Lepper mnie nie obchodzi. Po prostu. Tyle. Kropka. A mediom odpowiadam: niedługo będziecie biadolić na temat żenującego poziomu debaty publicznej i na temat zużycia się autorytetów. Oto jest neoautorytet: Andrzej Lepper i jego wizja kapitalizmu, ba, jego pomysł na nową Polskę. Nieważne, co i jak powie, ma zagwarantowany czas w mediach. Nie trzeba do tego żadnej ustawy.

Autor jest dyrektorem informacji...

904

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]