Reklama

Ładowanie...

Powszednie cuda

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”, zastanawia się Jezus i dzieli się swoją wątpliwością z apostołami. To samo pytanie Jezus stawia również dzisiaj nam.
W

Wiara? Słysząc to słowo, łączymy je z takimi słowami jak „Kościół”, „dogmaty”, „Tradycja”, „nabożeństwa”, „katechizm”, „przykazania”, „teologia” – ale też „wartość”, „skarb”, „zabobon”, „ciemnota”, „irracjonalizm”... W Polsce wiarę najczęściej chyba kojarzymy ze spadkiem po starszych pokoleniach. Dziadkowie byli katolikami, rodzice też – to i ja jestem. Ten rodzaj wiary wydaje się najmniej właściwy. Czy jednak rzeczywiście zasługuje wyłącznie na negatywną ocenę?
Papież Franciszek w wywiadzie dla „Civiltà Cattolica” mówi: „Widzę świętość w Ludzie Bożym pełnym cierpliwości: kobieta, która wychowuje dzieci, mężczyzna, który pracuje, aby w domu nie zabrakło chleba, chorzy, starsi księża, którzy cierpią, ale na których twarzach można dostrzec uśmiech, gdyż służą Panu, siostry zakonne, które pracują ciężko, ale ich życie to świętość ukryta. To dla mnie powszechna świętość. (...) Jest...

3220

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]