Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Powstania śląskie w pamięci historycznej

Powstania śląskie w pamięci historycznej

24.05.2011
Czyta się kilka minut
Archiwum Państwowe w Katowicach, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Muzeum Górnośląskie w Bytomiu organizują w dniach 8-9 czerwca konferencję naukową poświęconą pamięci o powstaniach śląskich.
S

Sesje plenarne odbędą się w siedzibie bytomskiego muzeum oraz w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Wśród uczestników konferencji znajdą się m.in. autorzy tekstów do trzech dodatków powstańczych "Tygodnika Powszechnego":

Maciej Fic, Ryszard Kaczmarek, Krzysztof Karwat oraz Jan F. Lewandowski.

Konferencja, zorganizowana pod hasłem "Uczestnicy-Pomniki-Rocznice", będzie próbą pełnego ukazania pamięci o powstaniach śląskich - zarówno tej oficjalnej, na którą często starały się wpływać kolejne władze państwowe, jak i masowej, zachowanej we wspomnieniach uczestników powstań i ich potomków.

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronach internetowych organizatorów.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]