Reklama

Powstania śląskie w pamięci historycznej

Powstania śląskie w pamięci historycznej

24.05.2011
Czyta się kilka minut
Archiwum Państwowe w Katowicach, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Muzeum Górnośląskie w Bytomiu organizują w dniach 8-9 czerwca konferencję naukową poświęconą pamięci o powstaniach śląskich.
S

Sesje plenarne odbędą się w siedzibie bytomskiego muzeum oraz w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Wśród uczestników konferencji znajdą się m.in. autorzy tekstów do trzech dodatków powstańczych "Tygodnika Powszechnego":

Maciej Fic, Ryszard Kaczmarek, Krzysztof Karwat oraz Jan F. Lewandowski.

Konferencja, zorganizowana pod hasłem "Uczestnicy-Pomniki-Rocznice", będzie próbą pełnego ukazania pamięci o powstaniach śląskich - zarówno tej oficjalnej, na którą często starały się wpływać kolejne władze państwowe, jak i masowej, zachowanej we wspomnieniach uczestników powstań i ich potomków.

Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronach internetowych organizatorów.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]